Základní škola Polná

Škola pro všechny

Ikona menuMENU

Elektronická peněženka

Vážení rodiče,

naše škola se zařadila do programu, který v sobě zahrnuje elektronický výběr peněz od žáků a jeho evidenci.
ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA, zkráceně ŠOP slouží k přesné evidenci finančních prostředků, které zákonný zástupce svěřil škole ve formě zálohy na čerpání plateb za různé akce (kino, divadlo, výlety, ale i pracovní sešity nebo poplatky za školní družinu).

Třídní učitelé tak nebudou nuceni vybírat peníze v hotovosti, ale vy, zákonní zástupci, jednoduše převodem z účtu nabijete žákovi kredit, z kterého se jednotlivé platby budou transparentně čerpat. Odpadne také obava z toho, jestli žák peníze do školy v pořádku přinese.

K zaslání zálohy do ŠOP není nezbytně nutné elektronické bankovnictví. Pokud nemáte bankovní účet, je možné zálohovou částku poslat i složenkou.

Platební údaje k bezhotovostní platbě – číslo účtu, variabilní symbol, specifický symbol – uvidíte vždy po přihlášení do programu Školní online pokladna. Vše vygeneruje systém po Vaší registraci.

Nyní Vás poprosíme o zaslání cca 500,-- Kč dle Vašich možností (pro žáky ze školní družiny + 1.200,-- Kč), ze kterých bude škola postupně platit již rozdané pracovní sešity či hradit jiné akce školy. Doporučujeme udržovat kredit žáka ve výši minimálně 300,- Kč.

Rodič má on-line náhled do Školní pokladny, který je podobný elektronickému bankovnictví a má absolutní přehled o pohybu svých peněz. Pro plnohodnotné fungování pokladny je třeba sledovat zůstatek v pokladně. V případě poklesu zůstatku budete informováni, stejně i třídní učitel, e-mailem.

Všechny osobní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a je s nimi nakládáno v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů, dále jen „nařízení GDPR“). V žádném případě neposkytujeme údaje třetí straně. E-mailové adresy je využito pro identifikaci uživatele při registraci a zároveň jako komunikačního kanálu systému. Telefonní číslo slouží pouze jako jedinečný variabilní symbol pro platby. Tyto údaje získáme při Vaší registraci.

Registraci do ŠOP prosím proveďte co nejdříve, první platby můžete zasílat až po registraci.

Návod na registraci pro rodiče:
Zaregistrujte se do školní pokladny zde: https://system.skolniprogram.cz/registrace/
Jako ID školy zadejte: 048461539. Systém vám začne našeptávat školy, vyberte tu naši.
V dalším kroku vyplníte údaje o Vás, zvolíte si heslo pro přihlášení. Na Vámi zvolený mail pak přijde žádost o ověření registrace. Připojte si ke své registrace Vaše děti – napište nejprve celé příjmení dítěte a pak jméno – systém Vám opět začne našeptávat. Nezapomeňte na sourozence.

Klikněte na „zaregistrovat“, zkontrolujte email a potvrďte v mailu kliknutím Vaši registraci na odkaz.
Počkejte na schválení registrace třídním učitelem. Informace o schválení Vám bude zaslána emailem.
Přihlaste se do systému školní program – http://www.skolniprogram.cz/login
V horní záložce Pokladna vidíte údaje pro platby.

Škola má aktivní modul Pokladna, zde se zobrazí identifikační údaje pro platby záloh do školní online pokladny. Na této stránce máte průběžně zobrazen přehled školních akcí a tomu odpovídající výpis z plateb. Vše probíhá bezhotovostně a přehledně. Podrobný návod naleznete v horní záložce ŠP – Návody.

Kontakt na podporu:
Při problémech s registrací, přihlášením nebo zasláním záloh na pokladnu prosím kontaktujte podporu:
podpora@skolniprogram.cz, tel: 731 303 265

Věřím, že po překonání prvotních komplikací bude tento systém užitečný jak pro školu, tak pro Vás, rodiče.

Zbyněk Wasserbauer
ředitel školy


Přidáno 24. 9. 2021, autor: Zbyněk Wasserbauer

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
  • Podpořil Kraj Vysočina
  • Podpořil Kraj Vysočina
Ikona kontaktKontakt

Poděbradova 79 Polná 588 13

  • Telefon:
    • 567 212 404
  • E-mail: zakladni.skola@polna.cz
  • ID datové schránky: vpvp9iz
  • IČ: 48461539 
  • ČÚ: 792903514/0600

Komenského 118 Polná 588 13

  • Telefon 567 212 223

Školní jídelna 567 212 244ČÚ: 10006-792903514/0600

Školní družina Alena Vlachová Tel. 567 222 044